Официальное заявление Е.Червоненко по факту гибели Владислава Ланкуца


Евгений Червоненко

Евгений Червоненко

26 октября 2011 года Президент ФАУ Евгений Червоненко выступил с официальным заявлением относительно трагедии, произошедшей 23 октября 2011 года в Запорожье. Напомним, в воскресенье, на соревнованиях по автокроссу (финал Чемпионата Украины 2011 года) погиб маршал дистанции 28-летний Владислав Ланкуц. Вчера, 25 октября, Владислав был похоронен на Леваневском кладбище в Запорожье. В настоящее время, факт трагического происшествия расследует прокуратура Запорожского района. Приводим официальное заявление Президента ФАУ Евгения Червоненко в оригинале.

Шановні друзі!

Як відомо автоспорт – це не тільки шалена швидкідсть і адреналін, а й перш за все безпека.Тут, як ні в якому іншому виді спорту, необхідне суворе дотримання встановлених правил безпеки адже від цьго завжди залежить чиєсь життя, самого гонщика, вболівальника чи навіть судді.Останні події із життя автоспорту без перебільшення можна назвати трагічними, три смерті менш ніж за два тижні, тут є про що замислитись.

Нагадаю, нещодавно весь світ сколихнула звістка про загибель відомого британського гонщика Дена Уелдона, який загинув, приймаючи участь у гонці ІндіКар, він був одним із найталановітіших пілотів Інді, чемпіоном серії 2005-го року і двохразовим переможецем гонки Інді-500. Болід, за кермом якого був Уэлдон, на величезній швидкості врізався в колесо одного із зіткнувшихся автомобілів, а потім, вдарившись об загорожу,вибухнув. В аварії , яка забрала життя гонщика зіткнулися 14 автомобілів.
Не встигли всі огоговтатись, від попередньої аврії, як і ще одна страшна звістка, цього разу на мото-треку. Загинув молодий і талановитий італійський мотогонщик Марко Сімончеллі.Сталася трагедія в Малайзії на треку «Сепанг» під час етапу чемпионату світу по мотогонкам, на другому колі в одному з поворотів Марко впав на асфальт разом із мотоциклом прямо під колеса їхавших за ним Валентіно Россі і Коліна Едвардса.При цьому перший зумів уникнути зіткнення,а другий на повній швидкості врізався прямо в Сімончеллі, який котився по треку.

На превеликий жаль, серйозні аварії трапляються не тільки у світовому, а й у вітчизняному автоспорті.Як стало відомо, 23 жовтня, в Запоріжжі на змаганнях по автокроссу загинув один із судей. 27-річний Владислав Ланкус був тяжко травмований спортивним автомобілем, водій якого не впорався із керуваням.

У зв`язку із останніми подіями, Автомобільна Федерація України, і я особисто, виражаю свої співчуття сім`ї загиблого Владислава Ланкуса. Усі шість років моя політика була орієнтована на підсилення заходів безпеки під час проведення змагань.На сьогоднішній день це другий випадок загибелі людини під час проведення змагань, після трагічної аврії в якій загинув легендарний гонщик Андрій Александров, та перший летальний випадок в Україні, тим більше серед суддів змагань.

Ми категорично не згодні з позицією Запоріжського ТСОУ висловленою на порталі «Запоріжжя Коментарі», бо на всіх офіційних документах це змагання зазначалось як Кубок ТСОУ, і я вкотре хочу підкреслити, що усі висновки можна буде робити тільки після розслідування інциденту правоохоронними органами.

Без сумніву ці трагічні події, ще раз підкреслюють необхідність впровадження низки заходів і программ покликаних забезпечити високий рівень заходів безпеки, не тільки у автоспорті а й на звичайних дорогах, серед яких:реалізація сумісної программи ООН и ФіА «Make roads safe», яка в Україні проводиться під назвою «Зробимо дороги безпечними» и кампанією ФАУ-«Пристебни ремені це модно»,впровадження додаткових заходів для запобігання проведення неофіційних змагань по драгрейсингу, і залучення вуличних гонщиків до участі у офіційних змаганнях, одним із останніх кроків у напрямку безпеки,було подання в Департамент Безпеки ФІА, кандидатури Офіцера Безпеки від України.

Як відомо у ФІА існує Группа по вивченню серйозних ДТП,головним завданням якої є зменшення кількості серйозних ДТП, та мінімізація їх наслідків.Згідно із отриманим листом,від Департаменту Безпеки ФІА, про необхідність подати кандидатуру на посаду Офіцера Безпеки від нашої країни, мною було розглянуто ряд кандидатур.Після чого кандидатом на дану посаду став Шаповалов Віктор, який в разі затвердження,представить нашу країну у ФІА.

Президент ФАУ
Є.А.Червоненко.

www.fau.in.ua

Комментарии (3)

  1. кросс:

    Как мужик только Дариенко себя ведет и не отмораживается.

  2. Регламент:

    Вот выписка из Регламента и список организаторов http://s017.radikal.ru/i442/1110/eb/18bf0c5ed1de.jpg

Комментировать: